HLG-600H-15A 540W 15V 36A LED Lighting Power Supply
More Views
SKU: HLG-600H-15A
Be the first to review this product
Availability: Out of stock
Quick Overview
HLG-600H-15A is a 540 Watt, 15 Volt, 36 Amp, LED lighting power supply with 90 ~ 305VAC input voltage
Details
HLG-600H-15A is a 540W 15V 36A LED lighting PSU with 90 ~ 305VAC input voltage. The HLG-600H-15A has a metal housing with class I design for IP protection, cooling by free air convection and heat dissipation. The unit also features a built-in potentiometer for adjusting the voltage and current outputs.
Write Your Own Review
You're reviewing: HLG-600H-15A 540W 15V 36A LED Lighting Power Supply
Additional Information
Current (A) 36A
Function Constant Voltage
Features Constant Voltage and Constant Current mode output
Metal housing with class I design
Standby power consumption <0.5W at remote off
IP67 / IP65 rating for indoor or outdoor installations
Function options: output adjustable via potentiometer; 3 in 1 (dim-to-off)
Typical lifetime > 62000 hours
7 years warranty
Voltage (V) 15V
Technology Switchmode
Power (W) 540W
Downloads
Product Datasheets