HLG-600H-30A 600W 30V 20A LED Lighting Power Supply
More Views
SKU: HLG-600H-30A
Be the first to review this product
Availability: Out of stock
Quick Overview
HLG-600H-30A is a 600 Watt, 30 Volt, 20 Amp, LED lighting power supply with 90 ~ 305VAC input voltage
Details
HLG-600H-30A is a 600W 30V 20A LED power supply with 90 ~ 305VAC input voltage. With a typical lifetime greater than 62,000 hours, efficiency of 95% the HLG-600H-30A is a reliable, durable and long lasting power supply option with a 7 year warranty
Write Your Own Review
You're reviewing: HLG-600H-30A 600W 30V 20A LED Lighting Power Supply
Additional Information
Current (A) 20A
Function Constant Voltage
Features Constant Voltage and Constant Current mode output
Metal housing with class I design
Standby power consumption <0.5W at remote off
IP67 / IP65 rating for indoor or outdoor installations
Function options: output adjustable via potentiometer; 3 in 1 (dim-to-off)
Typical lifetime > 62000 hours
7 years warranty
Voltage (V) 30V
Technology Switchmode
Power (W) 600W
Downloads
Product Datasheets