XLG-150-L-A 150W, 700~1050mA Constant Power Mode LED Driver
More Views
SKU: XLG-150-L-A
Be the first to review this product
Availability: Out of stock
Quick Overview
XLG-150-L-A is a 150 watt 700~1050mA constant power mode LED driver with 100 - 305VAC wide input voltage.
Details
XLG-150-L-A is a 150W constant power mode LED driver with 100 - 305VAC wide input voltage, an output current level 700~1050mA and a constant current region of 120 - 214V. The XLG-150-L-A has IP67 ingress protection, built-in protections and latest international safety regulations.
Write Your Own Review
You're reviewing: XLG-150-L-A 150W, 700~1050mA Constant Power Mode LED Driver
Additional Information
Features
  • Wide input range 100~305VAC (Class I)
  • Full power output at 70~100% Constant power mode operation
Power (W) 150W
Downloads
Product Datasheets