XLG-200-H-AB 200W, 3500~5550mA Constant Power Mode Dimmable LED Driver
SKU: XLG-200-H-AB
Be the first to review this product
Availability: In stock
Quick Overview
XLG-200-H-AB is a 200 Watt constant power mode LED driver that can offer an output current between 3500~5550mA adjustable via the built-in potentiometer
Details
XLG-200-H-AB is a 200 Watt constant power mode LED driver that can offer an output current between 3500~5550mA adjustable via the built-in potentiometer and also has Mean Wells 3 in 1 dimming function.
Write Your Own Review
You're reviewing: XLG-200-H-AB 200W, 3500~5550mA Constant Power Mode Dimmable LED Driver
Additional Information
Features
  • Wide input range 100~305VAC (Class I)
  • Full power output at 70~100% Constant power mode operation
  • Surge protection with 6KV/4KV
  • 3 in 1 dimming function (Dim to off and Isolation design)
Power (W) 200W
Downloads
Product Datasheets