HLG-120H-15 120W 15V 8A LED Lighting Power Supply
More Views
SKU: HLG-120H-15
Be the first to review this product
Availability: Out of stock
Quick Overview
HLG-120H-15 is a 120 Watt, 15 Volt, 8 Amp, LED lighting power supply with 90 ~ 305 VAC input voltage.
Details
HLG-120H-15 is a 120W 15V 8A LED lighting driver with 90 ~ 305 VAC input voltage. With features including power factor correction and dual mode constant voltage + constant current output, the HLG-120H-15 is a durable and long lasting LED driver solution.
Write Your Own Review
You're reviewing: HLG-120H-15 120W 15V 8A LED Lighting Power Supply
Additional Information
Current (A) 8A
Function Constant Voltage
Features Constant Voltage and Constant Current mode output
Metal housing with class I design
Built-in active PFC function
IP67 / IP65 rating for indoor or outdoor installations
Function options: output adjustable via potentiometer ; 3 in 1 dimming ; Timer dimming
7 years warranty
Voltage (V) 15V
Technology Switchmode
Power (W) 120W
Downloads
Product Datasheets