HLG-600H-24A 600W 24V 25A LED Lighting Power Supply
More Views
SKU: HLG-600H-24A
Be the first to review this product
Availability: In stock
Quick Overview
Details
HLG-600H-24A is a 600W 24V 25A LED lighting power supply with 90 ~ 305VAC input voltage. The built-in potentiometer of the HLG-600H-24A allows the current and voltage outputs to be adjusted allow for design flexibility and functionality for LED lighting systems. The metal housing design also offers both IP65 protection and a temperature range of -40°C to +90°C.
Write Your Own Review
You're reviewing: HLG-600H-24A 600W 24V 25A LED Lighting Power Supply
Additional Information
Current (A) 25A
Metal housing with class I design
Standby power consumption <0.5W at remote off
IP67 / IP65 rating for indoor or outdoor installations
Function options: output adjustable via potentiometer; 3 in 1 (dim-to-off)
Typical lifetime > 62000 hours
7 years warranty
Voltage (V) 24V
Technology Switchmode
Power (W) 600W
Downloads
Product Datasheets