XLG-150-L-AB 150W, 700~1050mA Constant Power Mode LED Driver
More Views
SKU: XLG-150-L-AB
Be the first to review this product
Availability: Out of stock
Quick Overview
XLG-150-L-AB is a 150 Watt constant power mode LED driver that can offer an output current between 700~1050mA adjustable via the built-in potentiometer and also has 3 in 1 dimming function for LED dimming
Details
Write Your Own Review
You're reviewing: XLG-150-L-AB 150W, 700~1050mA Constant Power Mode LED Driver
Additional Information
Features
  • Wide input range 100~305VAC (Class I)
  • Full power output at 70~100% Constant power mode operation
  • IP67 metal casing
  • Class 2 power unit
  • Surge protection with 6KV/4KV
  • Protection functions: OVP/SCP/OCP/OTP
  • LVLE
  • Io adjustable via built-in potentiometer
  • 3 in 1 dimming function (0-10Vdc, 10V PWM signal and resistance)
Power (W) 150W
Downloads
Product Datasheets