XLG-200-H-A 200W, 3500~5550mA Constant Power Mode LED Driver
More Views
SKU: XLG-200-H-A
Be the first to review this product
Availability: In stock
Quick Overview
XLG-200-H-A is a 200 Watt constant power mode LED driver that can offer an output current between 3500~5550mA adjustable via the built-in potentiometer
Details
Write Your Own Review
You're reviewing: XLG-200-H-A 200W, 3500~5550mA Constant Power Mode LED Driver
Additional Information
Features
  • Wide input range 100~305VAC (Class I)
  • Full power output at 70~100% Constant power mode operation
  • IP67 metal casing
  • Class 2 power unit
  • Surge protection with 6KV/4KV
  • Protection functions: OVP/SCP/OCP/OTP
  • LVLE
  • Io adjustable via built-in potentiometer
Power (W) 200W
Downloads
Product Datasheets