XLG-240-H-AB 240W, 4280~6660mA Constant Power Mode LED Driver
More Views
SKU: XLG-240-H-AB
Be the first to review this product
Availability: In stock
Quick Overview
XLG-240-H-AB is a 240 Watt constant power mode LED driver that can offer an output current between 4280~6660mA adjustable via the built-in potentiometer and also has 3 in 1 dimming function for LED dimming
Details
Write Your Own Review
You're reviewing: XLG-240-H-AB 240W, 4280~6660mA Constant Power Mode LED Driver
Additional Information
Features
  • Wide input range 100~305VAC (Class I)
  • Full power output at 70~100% Constant power mode operation
  • 3 in 1 dimming function (0-10Vdc, 10V PWM signal and resistance)
Power (W) 240W