XLG-75-24-A 75W 24V Constant Power Mode LED Driver
SKU: XLG-75-24-A
Be the first to review this product
Availability: Out of stock
Quick Overview
XLG-75-24-A is a 75 Watt, 24 Volt, 3.15 Amp, Constant Power Mode LED Driver that operates from a wide input voltage range of 100 - 305VAC
Details
XLG-75-24-A is a 75W, 24V, 3.1A Constant Power Mode LED Driver that operates from a wide input voltage range of 100 - 305VAC. As a constant power mode LED driver the XLG-75-24-A is designed for use in applications such as skyscraper lighting, DMX power supplies, stage lighting and floodlighting.
Write Your Own Review
You're reviewing: XLG-75-24-A 75W 24V Constant Power Mode LED Driver
Additional Information
Features
  • Wide input range 100~305VAC (Class I)
  • Full power output at 70~100% Constant power mode operation
  • IP67 metal case
Power (W) 75W
Downloads
Product Datasheets