XLG-75-H-AB 75W, 1300~2100mA Constant Power Mode LED Driver With Dimming Function
More Views
SKU: XLG-75-H-AB
Be the first to review this product
Availability: Out of stock
Quick Overview
XLG-75-H-AB is a 75 Watt, 1300~2100mA Milliamp constant power mode LED driver with 100 - 305VAC input range, 3 in 1 dimming function and an adjustable output level through the built-in potentiometer.
Details
XLG-75-H-AB is a 75W, 1300~2100mA constant power mode LED driver with 3 in 1 dimming function (0-10VDC, 10V PWM signal & resistance dimming). Designed for use in a wide range of application requiring IP67 rating and dimming functions. the output and dimming circuit are also completely in accordance with the new regulations with isolation to ensure the safety of both users and luminaire systems during installation.
Write Your Own Review
You're reviewing: XLG-75-H-AB 75W, 1300~2100mA Constant Power Mode LED Driver With Dimming Function
Additional Information
Features
  • Wide input range 100~305VAC (Class I)
  • Full power output at 70~100% Constant power mode operation
  • IP67 metal case
  • Class 2 power unit
  • Surge protection with 6KV/4KV
  • 3 in 1 dimming function (Dim to off Isolation design)
Power (W) 75W
Downloads
Product Datasheets