XLG-200-L-A 200W, 700~1050mA Constant Power Mode LED Driver
More Views
SKU: XLG-200-L-A
Be the first to review this product
Availability: Out of stock
Quick Overview
XLG-200-L-A is a 200 watt 700~1050mA constant power mode LED driver with 100 - 305VAC wide input voltage.
Details
XLG-200-L-A is a 200W constant power mode LED driver with 100 - 305VAC wide input voltage, an output current level 700~1050mA and a constant current region of 142- 285V. The XLG-200-L-A has IP67 ingress protection, built-in protections and latest international safety regulations.
Write Your Own Review
You're reviewing: XLG-200-L-A 200W, 700~1050mA Constant Power Mode LED Driver
Additional Information
Features
  • Wide input range 100~305VAC (Class I)
  • Full power output at 70~100% Constant power mode operation
  • IP67 metal casing
  • Class 2 power unit
  • Surge protection with 6KV/4KV
  • Protection functions: OVP/SCP/OCP/OTP
  • LVLE
  • Io adjustable via built-in potentiometer
Power (W) 200W
Downloads
Product Datasheets