XLG-240-L-A 240W, 700~1050mA Constant Power Mode LED Driver
More Views
SKU: XLG-240-L-A
Be the first to review this product
Only 1 left
Availability: In stock
Quick Overview
XLG-240-L-A is a 240 Watt constant power mode LED driver that can offer an output current between 700~1050mA adjustable via the built-in potentiometer.
Details
Write Your Own Review
You're reviewing: XLG-240-L-A 240W, 700~1050mA Constant Power Mode LED Driver
Additional Information
Features
  • Wide input range 100~305VAC (Class I)
  • Full power output at 70~100% Constant power mode operation
  • IP67 metal casing
  • LVLE
  • Io adjustable via built-in potentiometer
Power (W) 240W