HLG-80H-24  24V 3.4A LED Lighting Power Supply
More Views
HLG-80H-24 81.6W 24V 3.4A LED Lighting Power Supply
SKU: HLG-80H-24
Be the first to review this product
Availability: In stock
Quick Overview
HLG-80H-24 from Mean Well is a 81.6 Watt, 24 Volt, 3.4 Amp, single output LED power supply with 90 ~ 305VAC input voltage
Details
HLG-80H-24 is a 81.6W 24V 3.4A LED lighting power supply unit with 90 ~ 305VAC input voltage. The specially designed metal housing of the HLG-80H-24 allows a wide operating temperature range, high product efficiency, IP67 protection and product low noise and ripple.
Write Your Own Review
You're reviewing: HLG-80H-24 81.6W 24V 3.4A LED Lighting Power Supply
Additional Information
Current (A) 3.5A
Function Constant Voltage
Features
HLG-80H-24 Features
Constant Voltage and Constant Current mode output
Metal housing with class I design
Built-in active PFC function
Class 2 power unit
IP67 /IP65 rating for indoor or outdoor installations
Functions options: output adjustable via potentiometer ; 3 in 1 dimming ; Timer dimming
Typical lifetime >62000 hours
7 years warranty
Voltage (V) 24V
Technology Switchmode
Power (W) 80W
Downloads
Product Datasheets